KDF -wagen

3560bc40deb20d12d839076ab07c63873aa1_image_document_large_featured_borderless
System oszczędzania na auta cywilne był postrzegany jako „tani i skuteczny instrument finansowania produkcji”  i sprzedaży przyszłej produkcji . Środki  z punktu widzenia opłaty siły nabywczej miały  mniejsze znaczenie. Głównym motywem systemu oszczędzania była konieczność wstępnego finansowania ryzyka produkcji. W rzeczywistości oszczedności te wykorzystano do produkcji wojskowej .
System oszczędności KdFWagen został promowany aby umożliwić przeciętnym robotnikom zakup Volkswagena. To okazało się być fikcją.Zdecydowana większość oszczędzających jak potencjalnych nabywców pochodziło z klasy średniej i miało miesięczny dochód między300-360 Marek , podczas gdy średnie zarobki robotnika przemysłowego była tylko nieco więcej niż jedna trzecia z nich. Dlatego stwierdza się, że dalsze finansowanie produkcji po początkowym okresie musiałaby się zapaść, ponieważ produkcja przy tej  przy cenie, była poniżej kosztów. Nawet cena zaplanowana było uciążliwa dla mas, ze względu na koszty utrzymania i eksploatacji. Tylko znaczna poprawa dochodów realnych pomogła by uniknąć fiaska późniejszej produkcji .
Produkcja  samochodu rozpoczęto 26 maja 1938 z powołaniem do życia i budową fabryki Volkswagena oraz nowego miasta o nazwie Wolfsburg .
M2400-6Na początku II wojny światowej, produkcji samochodu KdF jako cywilnego samochodu to mrzonka bo  zajeto się Typem 87 napędem na cztery kołaSchwimmwagen” Typ 166, Samochody dowódczy został wyprodukowany w 1940 roku w czterech egzemplarzach. Miał silnik czterocylindrowy bokser o pojemności 1131 ccm i 24,5 KM. Był 10 cm szersza, niż normalne VW. Z jednym z tych samochodów feldmarszałek Erwin Rommel jezdził w Afryce .Kopia tego auta znajduje się w Muzeum Porsche w Gmünd w Karyntii .Od sierpnia 1941 do końca wojny wyprodukowano 52000 sztuk Kubelwagen i Schwimmwagen 14000 sztuk . Żaden z KDF-ów” z systemu oszczędnościowego nie trafił do właściciela a zbudowane  630 sztuk  samochodów cywilnych trafiły  do niemieckiego Africa Corps, Sił Powietrznych, agencji cywilnych, a później także do brytyjskiego okupanta.W dniu 15 lipca 1945 roku miasto  Wolfsburg początkowo kierowana przez brytyjskie  siły okupacyjne przystąpiło do  produkcji seryjnej samochodu cywilnego zwanego Volkswagen KdF, później VW garbus.

M2909
Ten wpis został opublikowany w kategorii historia VW i oznaczony tagami , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.