Szparunki Miele 1952

Przyszedł czas na wykończenie roweru miele i przedstawię go w postaci poradnika. Po lakierowaniu proszkowym przyszedł czas na szparunki. Kiedyś dawno temu robiłem już takie rzeczy na starych motocyklach i wybrałem metodę tradycyjna tzn. szparunki na lakierze bez pokrycia wszystkiego lakierem bezbarwnym. Metoda jest mniej trwała, ale tak robiono przed laty i szparunki są wyczuwalne pod ręka. Najpierw przeszukałem internet i dobrałem metodę i materiały. Tak wiec potrzebne będą:

-szmatka do matowienia,

-6mm taśma winylowa do oklejania,

-lakier typu baza zloty nr RAL 1036 (100 mililitrów) plus utwardzacz (50 mililitrów),

-taśma papierowa do oklejania,

-lakier biały i bezbarwny w sprayu MOTIP,

Koszt materiałów to około 100 zł.

Pierwszy etap to oklejenie kształtu w moim przypadku były to zęby na przednim widelcu.Najpierw oklejamy taśmą elastyczną winylową kształt i dalej resztę papierową,potem zmatowimy powierzchnie szmatką i odtłuszczamy rozcieńczalnikiem.

Lakierujemy cienkimi warstwami w odstępach kilku minutowych.Po położeniu odpowiedniej jednolitej warstwy odczekujemy 10 min.i tak samo nakładamy lakier bezbarwny.I po 10 min delikatnie odrywamy taśmy maskujące.

.

Tyle na dzisiaj C.D.N

Ten wpis został opublikowany w kategorii Stare rowery i oznaczony tagami , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.