Gruczno 2012 cz.3

Ga Ga chwała bohaterom.Zastanawiam się ile było aut tak więc naliczyłem że było 10 garbusów jeden ogór  ,trzy citroeny ,dwie skody,fiat 125p,cadillac.Razem 18 sztuk starowinek.

Wynik świetny który bije na głowę ubiegłoroczna imprezę co bardzo mnie cieszy.W końcu o to chodzi aby czasami pochwalić się co zrobiliśmy przy swoim aucie.Wracając na ziemię ognisko plonie kiełbasa karkówka się piecze.Na stolach sporo jedzenia i ciast na pewno nikt nie był głodny.Dzieciaki zadowolone biegają ,puszczają bańki mydlane i grają w piłkę.Dziewczynki dostały skakanki a chłopcy samochodziki od Tomka .Tutaj chciałem podziękować w imieniu  rodziców  PH Tim Hurtownia Zabawek S.C.  Bydgoszcz, Szajnochy 3 za uśmiech dzieciaków.

Tradycyjnie była też nalewka z kwiatów bzu ,kto nie spróbował ma co żałować.Wszyscy imprezowicze wybierali najładniejszego garbusa i tu nie było zdziwienia .Wygrał 6V garbus z 1959 roku Jacka.Jak mówiłem świetnie że to wy wybieraliście chociaż ja wybrałbym tak samo.Jest po  prostu bezkonkurencyjny i mucha nie siada.

Kolejny wygrany to najmłodszy kierowca garbusa 19 lat Marcin.

I bezkonkurencyjnie najlepszy ogór.

Poza tym największa pojemność motocykla 1600 ccm

i najstarsze auto 1928 citroen Pana Zbigniewa Rakowskiego

I za najdłuższa trasę dla Wojtasa z Kwidzyna ok.70km

Sporo zabawy przyniósł konkurs sprawnościowy bo jak się okazało wszyscy byli lekko zakreceni 😀

I na końcu konkurs kulinarny który opanował  Michał REICH zajmując pierwsze i trzecie miejsce a przegrał tylko z pysznym ciastem Izy.

Za nagrody dziękuje Bartkowi z Garbusowy pl najstarszego  sklepu garbusowego w Polsce który mieści się w: Szewcach kolo Wrocławia ul. Rzemieślnicza 7

I wszystkim którzy nam pomogli w zorganizowaniu tej imprezy i w niej uczestniczyli.My z Tomkiem zostaliśmy do końca i ,,zgasiliśmy światło” snując plany gdzie w przyszłym roku zorganizować rozpoczęcie sezonu.Wróciłem do domu  około 20.00 co ciekawe licznik pokazał że przejechałem 140 km nawet nie wiem kiedy.

ZAPRASZAMY ZA ROK

DAWID

Ten wpis został opublikowany w kategorii Zloty. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

6 odpowiedzi na „Gruczno 2012 cz.3

 1. SBG pisze:

  Impreza jak najbardziej udana! – proponuję pozostawić III Spotkanie Miłośników Garbusów i Przyjaciół w Grucznie … Ponadto w kawalkadzie jechały jeszcze trzy autka Golf II, Opel Albina i CC700 mojej żony :)
  Pozdrawiam

  • DAWID pisze:

   Dziękuje ale to już będzie IV edycja ,Masz racje to miejsce jest mega ale można tam wrócić a my chcemy pokazać inne atrakcje z okolic Bydzi.I do tego zaskoczyć zlotowiczów, nie spoczniemy na laurach a następne spotkanie ma poprzeczkę podniesioną o 200%. Zresztą jak co roku 😀 .

 2. albin pisze:

  super impreza i oby takich wiecej

  za rok juz musze jakims starcem pojechac 😀

  • DAWID pisze:

   Dziękuje i liczę że za rok nie tylko przyjedziesz staruszkiem ale pomożesz nam w realizacji? Jak na gospodarza przystało :D.

 3. SBG pisze:

  OK. W takim razie czekamy na IV rocznicową edycję – a może wybrać się czymś takim?! http://moto.allegro.pl/vw-garbus-1959r-z-przyczepka-kempingowa-zestaw-i2306794837.html :)

  • DAWID pisze:

   Śliczny ja patrze za nieco starszym z lat 1953-1957 i do roboty ale ten jest super.Ale tobie polecam 😀

Możliwość komentowania jest wyłączona.