Wiosenny Rajd Ret-Clubu

Wstałem wcześnie rano zakładam retro walizkę na bagażnik dla dodania klimatu i czekam na Juste która jak zwykle wróciła z nocki.Tutaj DZIĘKUJE jej za poświęcenie bo nie spała dwa dni dla mojego hobby.Oczywiście harmonogram  napięty jak,, baranie jaja” i spóźniliśmy się na start na Starym Rynku w Bydzi.Widziałem w tym i dobre strony bo chciałem zrobić kilka fotek w czasie przejazdu kolumny więc ustawiam się na trasie przejazdu .Dojechałem do ślimaka w Stryszku gdy z tyłu doszedł mnie niepokojący odgłos stukania oczywiście cała familia jednym głosem ,,Koło nam się odkręciło!!!!!!!!!!!!!!!!!!!”.Sam też przyznaje poddałem się tej paranoi i usilnie kopałem koła żeby znależć przyczynę stuków.Jak się okazało opuścił się troszkę tylni zderzak i delikatnie pukał o końcówki gwizdków.Naprawiłem to od ręki i jazda dalej. Tomek oczywiście miał ze mną kontakt telefoniczny bo czekaliśmy jeszcze na Fejdera i jego VW derby, poza tym Tomek i Zyta chcieli mnie wpuścić przed siebie  .Tutaj ,,/[/[-476″:!@$$^^&()_59$%%$^&^$^$H&&**U^” nie przetłumaczę tego ale Fejder na pewno zrozumie.Pojechałem obwodnicą do Brzozy i tam czekałem kilkadziesiąt minut , nareszcie są ;-).Prowadzi ich stara straż pożarna Ford Transit z OSP Brzoza.

Wyglądają naprawdę zacnie każde auto innej marki i z innego kraju.Na początku DKW  i dwa Citroeny a za nimi Skoda Popular.Razem 17 aut którym pstrykam kilka fotek i dołączam do kawalkady na koniec.Czuję już klimat rajdu jadę w kolumnie napięcie rośnie i nagle postój .Nie wiem o co chodzi więc cierpliwie czekam .Jak się okazało pierwszy postój będzie w Brzozie a nie jak pierwotnie zakładano a Nowej Wsi Wielkiej.Tutaj ustawiliśmy się na parkingu gdzie nie wiadomo skąd  pojawiło się mieszkańców jak mrówek i oblepiło nasze auta.Buziaki z garbusiarzami Zytą i Tomkiem .Do tego DJ. zapodał retro muzę z filmu ,,Vabank” i powitanie Wójta .Hostessy rozdawały pamiątkowe smycze i mapy okolic a ja dostałem numer 18 (startowy rajdu ) i stałem się pełnoprawnym uczestnikiem.Jak się potem okazało nie byłem ostatni bo wszystkich uczestników według prezesa było dziewiętnastu.

Dodam że ze stajni  Ferdka Porsche były trzy auta ,dwa garbusy mój i Zyty oraz  Kubelwagen z początku lat 70-tych . Po około godzinie ruszyliśmy do Inowrocławia.

C.D.N


Ten wpis został opublikowany w kategorii Zloty i oznaczony tagami , , , , , , , , , , , , , . Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.

4 odpowiedzi na „Wiosenny Rajd Ret-Clubu

 1. RetClubmaster pisze:

  Dawid! Gratuluję pióra i świetnych panoramek!
  Pozdrawiam

  • DAWID pisze:

   Dziękuje bardzo było miło poznać Cię osobiście do zobaczenia na następnej imprezie.

 2. garbigor pisze:

  Czekamy na ciąg dalszy.Dawid super pióro,pisz jak najwięcej,tekst pochłaniamy jak dobrą nalewkę.
  Zyta i Tomasz

  • DAWID pisze:

   Dziękuje i proszę bardzo w miarę wolnego czasu będą dalsze części.

Możliwość komentowania jest wyłączona.